ZAMKNIĘCIE LISTY ZGŁOSZEŃ ZA:
 1. RAJD KOŁOBRZESKI:


  CYKL:Rajdowe Mistrzostwa
Polski Zachodniej

  RUNDA:5 / 7

  ROZPOCZĘCIE:23 września 2017r.

  ZAKOŃCZENIE:24 września 2017r.

  BAZA RAJDU:Kołobrzeg

  NAWIERZCHNIA: asfalt, kostka

  KATEGORIA:KJS

  DŁUGOŚĆ RAJDU:145 km

  DŁUGOŚĆ OS:23 km


Rajd Kołobrzeski

Rozgrywany po raz pierwszy w dniach 23-24 września Rajd Kołobrzeski będzie piątą rundą Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej 2017. Rajdy samochodowe debiutują wprawdzie na ziemi kołobrzeskiej, ale o to, by wszystko przebiegło sprawnie zadba doświadczona ekipa Automobilklubu Koszalińskiego wspierana przez Prezydenta Kołobrzegu Janusza Gromka oraz Starostę Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego.

Impreza z bazą w największym polskim uzdrowisku rozpocznie się w sobotę 23 września od odbioru administracyjengo i badania kontrolnego. Tego samego dnia uczestnicy po raz pierwszy poznają przebieg rajdu podczas obowiązkowego zapoznania z trasą. Automobilklub Koszaliński ma już tradycję organizowania miejskich odcinków superspecjalnych. Nie inaczej będzie na Rajdzie Kołobrzeskim. Punktualnie o godz. 18:30 z ulicy Dworcowej, przed Hotelem New Skanpol pierwsza załoga wystartuje do widowiskowego prologu poprowadzonego ulicami centrum miasta. Ale na tym nie koniec - załogi następnie przejadą na plac pod latarnią morską, gdzie czeka nas godzinna sesja autografów. Po chwili wytchnienia rajdowcy wrócą do centrum by stanąć na starcie do drugiego przejazdu miejskiego superoesu, jednak w zmienionej konfiguracji, a do tego już po zmroku!

Niedzielny etap składać się będzie z trzech pętli, w których uczestnicy pokonają po 3 asfaltowe, kręte, ale dość szybkie odcinki specjalne. A na finał PowerStage - odcinek miejski z dodatkową nagrodą dla załogi, która najszybciej go pokona. Pomiędzy pętlami załogi wrócą do Kołobrzegu na przerwę serwisową. Park Serwisowy zlokalizowany został na parkingu w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu miejskiego. Liczymy, że nowy rajd będzie cieszył się co najmniej takim samym zainteresowaniem jak rozegrane dotychczas rundy Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej i przyciągnie wiele załóg rajdowych i fanów sportu motorowego.

Relacja video z 1. Rajdu Kołobrzeskiego: