ZAMKNIĘCIE LISTY ZGŁOSZEŃ ZA:

Zwycięzcy poprzednich edycji:


1. Rajd Kołobrzeski
23-24 września 2017r.

4 runda RMPZ - 11 PS | Załóg: start: 61 / meta: 53
1. Waldemar Dziedzic / Bartosz Piotrowski
AK Morski / Mitsubishi Lancer Evo VI
917,65
2. Oscar Schmidt / Marta Korszyłowska
AK Stargardzki / BMW M3
923,10
3. Tomasz Buńka / Agnieszka Baryłowicz
AK Koszaliński / Audi A4 Quattro
927,74Rajd Kołobrzeski

Rajdowe Mistrzostwa Polski Zachodniej wracają do Kołobrzegu. Po udanej inauguracji podczas 1. Rajdu Kołobrzeskiego w zeszłym roku, nie było wątpliwości, by powtórzyć to wydarzenie także w tym sezonie. Bazą rajdu pozostaje gościnny Hotel New Skanpol ulokowany w samym sercu miasta. Niewątpliwą zaletą jest jednocześnie fakt, że bezpośrednio przed wejściem do hotelu ulokowany będzie start do wieczornego prologu. A ten, przejeżdżany będzie dwukrotnie. Wrócimy także pod kołobrzeską latarnie morską, gdzie w sobotni wieczór odbędzie się sesja autografów przy zaparkowanych wszystkich rajdówkach. W niedzielę czekają trzy pętle po 3 oesy każda, mocno różniące się od tych z pierwszej edycji rajdu. Będzie trochę bardziej technicznie, ale nie zabraknie szybkich partii. Charakterystyka odcinków będzie bardzo różnorodna - jednym zdaniem - dla każego coś miłego. Park serwisowy pozostaje obok kołobrzeskiego stadionu miejskiego, a ceremonia rozdania nagród i zakończenia rajdu w hotelu goszczącym bazę rajdu. Pojemność trasy zwiększyliśmy w stosunku do ubiegłego roku - teraz gotowi jesteśmy przyjąć aż 100 załóg. Zapraszamy na nadmorskie ściganie!Rozgegrany po raz pierwszy w dniach 23-24 września Rajd Kołobrzeski był piątą rundą Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej 2017. Rajdy samochodowe debiutowały wprawdzie na ziemi kołobrzeskiej, ale o to, by wszystko przebiegło sprawnie zadbała doświadczona ekipa Automobilklubu Koszalińskiego wspierana przez Prezydenta Kołobrzegu Janusza Gromka oraz Starostę Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego.

Impreza z bazą w największym polskim uzdrowisku rozpoczęła się w sobotę 23 września od odbioru administracyjengo i badania kontrolnego. Tego samego dnia uczestnicy po raz pierwszy poznali przebieg rajdu podczas obowiązkowego zapoznania z trasą. Automobilklub Koszaliński ma już tradycję organizowania miejskich odcinków superspecjalnych. Nie inaczej było na Rajdzie Kołobrzeskim. Punktualnie o godz. 18:30 z ulicy Dworcowej, przed Hotelem New Skanpol pierwsza załoga wystartowała do widowiskowego prologu poprowadzonego ulicami centrum miasta. Załogi następnie przejechały na plac pod latarnią morską, gdzie odbyłą się godzinna sesja autografów. Po chwili wytchnienia rajdowcy wrócili do centrum by stanąć na starcie do drugiego przejazdu miejskiego superoesu, jednak w zmienionej konfiguracji, a do tego już po zmroku!

Niedzielny etap składał się będzie z trzech pętli, w których uczestnicy pokonali po 3 asfaltowe, kręte, ale dość szybkie odcinki specjalne. Pomiędzy pętlami załogi wracały do Kołobrzegu na przerwę serwisową. Park Serwisowy zlokalizowany został na parkingu w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu miejskiego. Nowy rajd będzie cieszył się równie dużym zainteresowaniem jak wszystkie rundy Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej i przyciągnął wiele załóg rajdowych i fanów sportu motorowego.

Relacja video z 1. Rajdu Kołobrzeskiego: